Detail kurzu

Mzdová účtárna před koncem roku 2021 – změny a aktuality ke dni konání semináře od ledna 2022 – školení se uskuteční prezenčně i online

NOVATIS s.r.o.

Popis kurzu

mzdové účetnictví v roce 2022

Upozornění!  školení bude realizováno prezenční formou  i online / tj.  webinář/

Účastníci, kteří jsou již přihlášení prosíme, aby nám sdělili, kterou z nabízených forem

výukysi zvolí.  Ti účastníci, kteří chtějí teprve přihlášku k účasti poslat žádáme,

aby do kolonky "další účastníci"napsali zvolenou formu účasti na školení.Abychom těm,

co se zúčastní online mohli poslat přihlašovací

kody do webináře a materiály k namnožení.

Děkujeme vám.

 

Účastníci prezenčních seminářů jsou povinni se řídit

mimořádnými opatřeními MZ ČR k datu konání semináře.

 

Dovolujeme si odcitovat část z nařízení, která se dotýkají i pořádání vzdělávacích akcí:

Doposud personál ani majitel restaurace certifikáty o očkování, testu nebo prodělané nemoci nekontroloval a nehrozila mu ani případná pokuta, pokud se v podniku hosté bez dokladu vyskytovali. Zodpovědnost za dodržení systému ON (očkování, prodělaná nemoc) tedy ležela jen na daném strávníkovi.

 

To se od 1. listopadu změní. „Nově bude odpovědný provozovatel, který musí certifikát zkontrolovat. Odpovědný je ale i člověk, který se odmítne prokázat. Potom by byl postižen i tento člověk jako doposud. Pokud je to organizovaná hromadná akce v zamluveném prostoru, nese odpovědnost organizátor akce,“ popsal ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Pokud by zákazník protestoval, může podle něj věc řešit hygiena, případně policie.

Musí se dodržovat systém ON / očkování, prodělaná nemoc/.

 

Obsah kurzu

  •  Souhrn novinek v exekučních srážkách ze mzdy od roku 2022 – součinnost, paušální náhrada zaměstnavatelům, změny v nezabavitelných částkách, zastavování exekucí atd.
  •  Změny v nemocenském a důchodovém pojištění – náhrada mzdy, odhláška z nemocenského pojištění (nové údaje), malý rozsah a další parametrické změny pro zaměstnavatele i OSVČ. Připomenutí změn v otcovské a ošetřovném a další (přechodná ustanovení při čerpání dávek na přelomu roku), dopad na zaměstnavatele.
  •  Změny ve zdravotním pojištění – minimální vyměřovací základ, vyměřovací základ osob, za které platí pojistné i stát, osoby bez zdanitelných příjmů atd.
  •  Změny zákona o daních z příjmů – vyšší sleva na dani na poplatníka, daňové zvýhodnění, bezúplatná plnění (dary) atd. Aktuality z daňové oblasti.
  •  Ostatní parametrické změny - minimální a nejnižší úrovně mzdy zaručené a dopad do dalších zákonů, zahraniční a tuzemské stravné, průměrná mzda za 1. až 3 čtvrtletí roku 2021.
  •  Sjednávání dohod konaných mimo pracovní poměr - výše odměny a podmínky pro její poskytování (rozsudek Nejvyššího soudu ČR)
  •  Další legislativní změny účinné k datu konání semináře.

 

Cílová skupina

mzdové účetní, personalisté
Poznámka k ceně

v případě účasti dvou a více osob z jedné organizace sleva 200 Kč za každého účastníka

Kontaktní osoba

Martin Bauer
722546496
seminare.ekonomika@seznam.cz

Hodnocení
Organizátor